한국 고건축의 멋과 전통

해성동기와

공지사항 / Q&A / 갤러리 / 자유게시판

갤러리

갤러리

Ελλάδα Ελλάδα Ευρώπη Digital Marketing Μεϊκόπουλος για Επέτειο Εθνικής…

페이지 정보

작성자 Tory 작성일24-08-11 16:34 조회11회 댓글0건

본문

Digital Marketing Μεϊκόπουλος για Επέτειο Εθνικής Αντίστασης | ΘΕΣΣΑΛΙΑ :
_normal_0199779001385132481.jpg
Μεϊκόπουλος για Επέτειο Εθνικής Αντίστασης | ΘΕΣΣΑΛΙΑ : Digital Marketing

ΔΙΑΒΑΣΤΕ τη δήλωση του Βουλευτή ΣΥΡΙΖΑ Μαγνησίας Αλέξανδρου Μεϊκόπουλου, όπως έφτασε στο e-Volos.gr

ΘΕΜΑ:ΕΠΕ ΤΕΙΟΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ

Ο βουλευτής Μαγνησίας του ΣΥΡΙΖΑ–ΕΚΜ, Αλέξανδρος Μεϊκόπουλος, με αφορμή την επέ ΤΕΙο της ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ, δήλωσε:

«Την Κυριακή, 24 Νοεμβρίου, εορτάζεται η ημέρα της ΕΘΝΙΚΗΣ ΑΝΤΙΣΤΑΣΗΣ των Ελλήνων, Στρατηγικές για την Αύξηση της Απήχησης της Ιστοσελίδας σας εναντία στους Γερμανούς κατακτητές, την περίοδο 1941-44.

Η ενότητα του ελληνικού λαού, διαδραμάτισε καθοριστικό ρόλο στην εκδίωξη των Γερμανών κατακτητών και των συμμάχων τους.

Το ΕΑΜ, Βελτιώστε την Ψηφιακή Παρουσία του Ξενοδοχείου σας o ΕΛΑΣ, η ΕΠΟΝ, που ιδρύθηκαν με πρωτοβουλία του ΚΚΕ, ήταν η οργανωτική έκφραση, αυτής της ενωτικής διάθεσης και ιστορικά κατέδειξαν, το μεγαλείο του ελληνικού αντιστασιακού αγώνα.

Οι αντιστασιακές πράξεις των Ελλήνων και η συμβολή της Εθνικής Αντίστασης στην αντιφασιστική νίκη, έγιναν παράδειγμα ηρωισμού και αυτοθυσίας σε Ευρωπαϊκό και παγκόσμιο επίπεδο. Πράξεις σαν του Μανώλη Γλέζου και του Λάκη Σάντα, που κατέβασαν την σβάστικα από την Ακρόπολη, η ανατίναξη της γέφυρας του Γοργοποτάμου, έδειξαν το δρόμο και σε άλλους λαούς της ευρώπης.

Η συμβολή της Ελληνικής Εθνικής Αντίστασης στην απελευθέρωση της ευρώπης από το φασισμό και τον ναζισμό και στην νίκη των λαών στο Β’ Παγκόσμιο Πόλεμο ήταν καθοριστική. Τα θύματα του Ελληνικού λαού, που υπήρξαν από τις μάχες, τις εκτελέσεις, τα στρατόπεδα συγκέντρωσης, την πείνα, ξεπέρασαν τις 400.000. Το ίδιο και η υπόλοιπη ευρώπη πλήρωσε βαρύ τίμημα. Η Ναζιστική Γερμανία κατέστρεψε, στο όνομα της καθαρότητας, ότι είχε οικοδομηθεί από τους λαούς.

 

Στις μέρες μας, τα οξυμένα κοινωνικά, οικονομικά προβλήματα, η φτωχοποίηση ευρύτερων κοινωνικών στρωμάτων, η ανεργία, η ανεπάρκεια του πολιτικού συστήματος, συμβάλλουν στην άνοδο της φασιστικής ακροδεξιάς στην Ελλάδα,της Χρυσής Αυγής, Η FIFA Ανοίγει την Πλατφόρμα Ψηφιακών Συλλεκτικών για Συλλόγους και Ομοσπονδίες που εκμεταλλευόμενη τα τεράστια προβλήματα του ελληνικού λαού, προσπαθεί να κρύψει το πραγματικό της πρόσωπο, το οποίο έχει να κάνει με ακροδεξιά, φασιστική, ρατσιστική λογική και νοοτροπία.

Ο αγώνας ενάντια στην ακροδεξιά, τον ναζισμό και τον φασισμό είναι επίκαιρος και σήμερα.

Τιμή και δόξα στους αγωνιστές της Εθνικής Αντίστασης!»




Digital marketing Digital marketing Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, Στρατηγικές Digital Marketing για το 2024 που Χρειάζεται Κάθε Επιχείρηση σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

Copyright ⓒ 2016 동기와.한국/해성동기와.한국 All Rights Reserved.