한국 고건축의 멋과 전통

해성동기와

공지사항 / Q&A / 갤러리 / 자유게시판

갤러리

갤러리

Φωτογραφήθηκε Φωτογραφήθηκε πλανήτη γλυκα βολος - Περιβάλλον - Το σπαν…

페이지 정보

작성자 Simone 작성일24-10-05 10:39 조회4회 댓글0건

본문

γλυκα βολος Ειδήσεις από την Ελλάδα και τον Κόσμο, άμεση ενημέρωση για όλες τις εξελίξεις, Διασκέδαση – Ψυχαγωγία και Αθλητισμός
550_334_276087.jpg
- Περιβάλλον - Το σπανιότερο ζώο του πλανήτη εντοπίστηκε στο Βιετνάμ γλυκα βολος Κάμερα παρακολούθησης σε δάσος του Βιετνάμ κατέγραψε για πρώτη φορά μετά από 15 χρόνια ένα από τα σπανιότερα ζώα του πλανήτη, παστες προφιτερολ βολος τον ασιατικό μονόκερο.



Το ζώο μοιάζει με αντιλόπη και αν και έχει δυο κέρατα λέγεται μονόκερος λόγω της σπανιότητάς του.Όπως ανακοίνωσε η περιβαλλοντική οργάνωση WWF, η κάμερα φωτογράφισε το ζώο τον Σεπτέμβριο σε πυκνό δάσος στο κεντρικό Βιετνάμ.



Η παρουσία του ζώου στην περιοχή αναπτερώνει τις ελπίδες των επιστημόνων για την επιβίωση του είδους.Ο ασιατικός μονόκερος ανακαλύφθηκε σε απομακρυσμένα βουνά στο Λάος το 1992 από μεικτή ομάδα της WWF και της δασικής υπηρεσίας του Βιετνάμ, γλυκα γαμου βολος που εντόπισε ένα κρανίο με ασυνήθιστα κέρατα στο σπίτι ενός κυνηγού.



Σημειώνεται ότι αυτό ήταν το πρώτο μεγάλο θηλαστικό που ανακαλύφθηκε για πρώτη φορά σε διάστημα 50 ετών.Πρόκειται για ένα εξαιρετικά σπάνιο ζώο. Δυο ασιατικοί μονόκεροι αιχμαλωτίστηκαν στο κεντρικό Βιετνάμ το 1993 αλλά πέθαναν λίγο μήνες αργότερα.



Στο Βιετνάμ η τελευταία φορά που εθεάθη ασιατικός μονόκερος ήταν το 1998. Το WWF έχει ζητήσει από τους δασοφύλακες των περιοχών κοντά στο σημείο που φωτογραφήθηκε το ζώο να απομακρύνουν όλες τις παγίδες και να εντείνουν τις προσπάθειες κατά του παράνομου κυνηγιού.



Η μεγαλύτερη απειλή για τον ασιατικό μονόκερο είναι η λαθροθηρία. Οι παγίδες συνήθως προορίζονται για άλλα ζώα όπως ελάφια και σιβέτ, που εντάσσονται στη βιετναμέζικη κουζίνα.



Είκοσι χρόνια μετά την ανακάλυψη του, οι επιστήμονες γνωρίζουν ελάχιστα για τον ασιατικό μονόκερο, ενώ είναι αδύνατο να υπολογίσουν τον πληθυσμό του.



Το WWF εκτιμά ότι σε απομακρυσμένες δασικές περιοχές στα σύνορα με το Λάος ζουν στην καλύτερη περίπτωση λίγες εκατοντάδες ασιατικοί μονόκεροι, ωστόσο υπάρχει ακόμα και η πιθανότητα τα ζώα να είναι πολύ λιγότερα από 100.



Πηγή: econews.gr
γλυκα παστα κορνε βολος γλυκα βολος Θ. Πάγκαλος: «Σε ποιο συμπόσιο να πάω; Σε αυτούς τους αποτυχημένους;»

Εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ, ο πρώην υπουργός χρησιμοποίησε βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ

Βαρείς χαρακτηρισμούς για στελέχη του ΠΑΣΟΚ χρησιμοποίησε ο Θόδωρος Πάγκαλος, μιλώντας στο ΒΗΜΑ FM 99,5

και ερωτηθείς για τους λόγους που δεν παρέστη στο συμπόσιο του Κινήματος.



«Επί 32 χρόνια βουλευτής, μου έλεγαν να μη συγκρούομαι και να μην τα λέω
αυτά τα πράγματα. Και τώρα βγαίνουν διάφοροι τυχάρπαστοι τύποι από τη
μπλογκόσφαιρα – κάτι ούφο! – και τώρα μου λένε διάφορα. Μα, εσείς μου
λέγατε να μην τα λέω! Για να κάνετε τη φοροδιαφυγή σας, για να κάνει η
ΟΛΜΕ ιδιαίτερα… Τα έχω γράψει σε βιβλίο και έτσι βγήκε το "μαζί τα
φάγαμε". Και είναι πολύ ενδιαφέρον. Να το διαβάσετε. Σε ποιο συμπόσιο να
πάω; Σε ποιους; Σε αυτούς τους αποτυχημένους που το μόνο που τους
ενδιαφέρει είναι ο μηχανισμός; Που τσακώνονται για το αν ο ήλιος θα
είναι πράσινος ή πορτοκαλί; Αν θα λέγεται ΠΑΣΟΚ ή ΝΑΣΟΚ ή ΚΑΖΑΣΟΚ; Δεν
θέλω να μιλήσω. Ό,τι έχω να τους πω, το λέω δημοσίως, σε όλο τον κόσμο.
Στα στελέχη του αποτυχημένου συγκροτήματος που έγινε από 44% κάτω από το
10%, μονοψήφιο, δεν έχω να πω κάτι. Δεν με ενδιαφέρει να το πω, ούτε σε
ηγέτες που το έφτασαν εκεί και είναι ο Σημίτης, ο Γ. Παπανδρέου και ο
Βενιζέλος. Μαζεύτηκαν και αγκαλιάστηκαν και μας είπαν "ελάτε να πάμε
μπρος". Τι εμπρός; Τον μηχανισμό τους ενδιαφέρει να ελέγξουν και να
διατηρήσουν, για να έχουν τα προνόμιά τους και ας με διαγράψουν
επιτέλους, Παστα Γκαναζ ζαχαροπλαστειο βολος για να τελειώσει η αγωνία μου αν θα το κάνουν ή όχι. Μα δεν
με έχει διαγράψει ποτέ κανείς! Ούτε από το ΚΚΕ δεν έχω διαγραφεί και
έφυγα μόνος μου – και τώρα σκέφτομαι μήπως γυρίσω. Πώς τον λένε τον
γενικό γραμματέα του ΚΚΕ; Πωπω… πώς καταντήσαμε. Ούτε το όνομα του γ.γ
του ΚΚΕ να μην ξέρουμε…» είπε ο Θόδωρος Πάγκαλος εξηγώντας τους λόγους για τους οποίους δεν ήταν παρών στο
Συμπόσιο για τα 39 χρόνια του ΠΑΣΟΚ την περασμένη εβδομάδα, μολονότι
είναι ιστορικό στέλεχος του κόμματος:



Μεταξύ άλλων «να κατέβουν μαζί στις ευρω εκλογές ΝΔ και ΠΑΣΟΚ» πρό ΤΕΙνε ο κ. Πάγκαλος, σχολιάζοντας ότι οι φιλοευρωπαϊκές δυνάμεις μπορούν να συνυπάρξουν σε μία ευρύτερη παράταξη.



Υποστήριξε ότι υπάρχει ανάγκη για μια ευρύτερη φιλοευρωπαϊκή παράταξη. Με αφορμή τη συζήτηση για την επικαιροποίηση της προγραμματικής συμφωνίας ΝΔ- ΠΑΣΟΚ, ο κ.Πάγκαλος σχολίασε:  «Το θέμα είναι τα προβλήματα επί των οποίων υπάρχει διαφωνία. Αυτά πρέπει να συζητήσουν με τον Σαμαρά κ

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

Copyright ⓒ 2016 동기와.한국/해성동기와.한국 All Rights Reserved.