한국 고건축의 멋과 전통

해성동기와

공지사항 / Q&A / 갤러리 / 자유게시판

갤러리

갤러리

Στις 8 το βράδυ η Apple παρουσιάζει το νέο της Apple.com/gr/iphone/�…

페이지 정보

작성자 Leandra 작성일24-09-12 10:28 조회6회 댓글0건

본문

Νένα Μεντή Ελλάδα Λονδίνο Τζάκια Σκόπελος «Όλα για τη μητέρα μου»
Τζάκια Σκόπελος Η ιδιόμορφη τρέλα του μάς επισκέπτεται για να μας παρασύρει σε ένα σύμπαν γεμάτο ακραία συναισθήματα......
EFB4EE0C91C2BA1E9A059AA1AE124EB7.jpg
«Όλα για τη μητέρα μου» Τζάκια Σκόπελος Στο θέατρο «Ακροπόλ»




Η ιδιόμορφη τρέλα του μάς επισκέπτεται για να μας παρασύρει σε ένα σύμπαν γεμάτο ακραία συναισθήματα. Ο Πέδρο Αλμοδόβαρ βγαίνει από το «πανί» και ανεβαίνει στη σκηνή!



Η θεατρική εκδοχή της πολυβραβευμένης κινηματογραφικής ταινίας του «Όλα για τη μητέρα μου», ανεβαίνει στο θέατρο «Ακροπόλ», για πρώτη φορά στην Ελλάδα, με σκηνοθέτη τον Πέτρο Ζούλια και με έναν εξαιρετικά ενδιαφέροντα θίασο να μοιράζεται τους απαιτητικούς ρόλους.



Το έργο (στη θεατρική μορφή του) ανέβηκε για πρώτη φορά το 2008, κλημησ τζακια σκόπελος στο Λονδίνο, με πολύ μεγάλη επιτυχία, διασκευασμένο από τον Σάμιουελ Άνταμσον.



Όπως σημειώνει ο σκηνοθέτης της παρ αγωγής που θα δούμε στην Ελλάδα, πρόκειται για «ένα παιχνίδι αντιθέσεων πάνω σε καυτά και σύγχρονα κοινωνικά θέματα. Καθρέφτης μιας κοινωνίας που αναζητά λύσεις μέσα σε αδιέξοδα και φως μέσα στο σκοτάδι της απομόνωσης και της μοναξιάς.



Θέατρο μέσα στο θέατρο το «Όλα για τη μητέρα μου» ωθεί σε μια τολμηρή και επικίνδυνη σκηνική δημιουργία. Όλοι είμαστε όλα. Και όλα μπορούν να συμβούν. Σε αυτή την αποδοχή μάς οδηγεί ο πάντα καυστικός και επίκαιρος Ισπανός δημιουργός, δια χειρός Άνταμσον».



Στην παράσταση του «Ακροπόλ» πρωταγωνιστούν η Νένα Μεντή, ντοβολησ τζακια σκόπελος η Μαρίνα Ψάλτη, η Κατερίνα Λέχου, η Γωγώ Μπρέμπου, η Άννα Μονογιού, η Ειρήνη Ιγγλέση και ο Κώστας Κάππας.



Info: Το «Όλα για τη μητέρα μου» ανεβαίνει στο «Θέατρο Ακροπόλ» την 1η Νοεμβρίου. Θα παίζεται σε εναλλασσόμενο ρεπερτόριο με τον «Εμπορο της Βενετίας» του Σαίξπηρ.



Πηγή: tospirto.net



τζάκια Σκόπελος Oλα όσα γνAppleApple.com/gr/iphone/">iPhone

Στις 8 το βράδυ η AppleAppleApple.com/gr/iphone/">iPhone και πιθανότατα για πρώτη φορά μια φθηνότερη έκδοσή του, η οποία όπως όλα δείχνουν προορίζεται αρχικά για την τεράστια αγορά της Κίνας

Σε λίγες ώρες στις 8 το βράδυ για την Ελλάδα- η AppleAppleApple.com/gr/iphone/">iPhone και πιθανότατα για πρώτη φορά μια φθηνότερη έκδοσή του, η οποία όπως όλα δείχνουν προορίζεται αρχικά για την τεράστια αγορά της Κ

댓글목록

등록된 댓글이 없습니다.

Copyright ⓒ 2016 동기와.한국/해성동기와.한국 All Rights Reserved.